Krteček a kalhotky – příběh malého a odvážného hrdiny

Krteček a kalhotky – příběh malého a odvážného hrdiny

Co na vás může vykouknout z krtiny? Roztomilá postavička maličkého hrdiny, kterému se podařilo si získat celý svět. Především se jedná o ten dětský, ale ani dospěláci se dlouho nenechají přemlouvat, aby se podívali na příběhy animovaných pohádek Krtek. Jak dlouho se Krtek dostává do srdcí rodin? Úplně první pohádka se jmenovala Jak Krtek ke kalhotkám přišel a vznikla již v roce 1957.


Krtek se moc nenamluví… 

První pohádka Krteček a kalhotky byla zároveň i poslední namluvenou. V dalších dílech si musíte užívat Krtkova dobrodružství pouze s několika povzdechy, údivy a sem tam nějakým slůvkem pohádkového favorita. Krtek bez hlasu nikomu nevadí. Naopak! Oblíbený Večerníček se tak mohl snadněji dostat do povědomí dětí v zahraničí. Režisér a výtvarník animovaných filmů Zdeněk Miler se netajil, jak se ke krtkovi dostal. Šel se projít do lesa, zakopl o krtinu pokrytou slámou a už mu začala pracovat fantazie. Mezi skutečnými zvířaty však není krtek zrovna hezkým, a tak se autor pustil do stvoření postavičky po svém.

Kalhotky? Jedině s kapsami!

Kluci a holčičky najednou nutně potřebovali kalhoty nebo tepláky s kapsami. S velikými kapsami! Původně měl ale vzniknout film o plátěné košilce. Film měl dětem přiblížit vznik plátna a výrobu oblečení. Košilka se nahradila zhotovením kalhot. Krtek putoval od ptáčka rákosníčka ke lnu, k čápovi, ježkovi, mravencům, žabce, pavoukovi a rakovi. Všechna zvířátka mu ochotně pomáhala a Krtek si mohl obléknout vysněné kalhotky. Pamatujete si, co všechno se mu vešlo do kapes? Pokud ne, připomeňte si obsah pomocí DVD.

Krteček a kalhotky musel mít pokračování. Pan Miler se s chutí pustil do příběhů Krtek a autíčko, Krtek a raketa, Krtek a telefon a dalších. Nemůžete se rozhodnout jaký díl bude pro vaše děti nejzajímavější? Zvolte rovnou sadu DVD Krteček a nikoho nezklamete.


Článek se týká produktů:Magazín

11.12.2020

Pohodové Vánoce

Pohodové Vánoce si zřejmě přejeme v letošním roce, snad více než kdy jindy. Zkuste tomu bláznivému světu kolem nás "utéct" s nějakou dobrou knihou. Možná si z naší nabídky nějakou vyberete.

Číst dále
12.11.2020

Relaxujte!

Relaxujte, odpočívejte a nejlépe s nějakou dobrou knihou. 

Číst dále
08.10.2020

Říjnové tipy na EasyBuy.cz

Nemáte co číst? Přemýšlíte čím obdarovat své blízké? Nebo už hledáte dárek pod stromeček?

Číst dále