Krteček a kalhotky – příběh malého a odvážného hrdiny

Krteček a kalhotky – příběh malého a odvážného hrdiny

Co na vás může vykouknout z krtiny? Roztomilá postavička maličkého hrdiny, kterému se podařilo si získat celý svět. Především se jedná o ten dětský, ale ani dospěláci se dlouho nenechají přemlouvat, aby se podívali na příběhy animovaných pohádek Krtek. Jak dlouho se Krtek dostává do srdcí rodin? Úplně první pohádka se jmenovala Jak Krtek ke kalhotkám přišel a vznikla již v roce 1957.


Krtek se moc nenamluví… 

První pohádka Krteček a kalhotky byla zároveň i poslední namluvenou. V dalších dílech si musíte užívat Krtkova dobrodružství pouze s několika povzdechy, údivy a sem tam nějakým slůvkem pohádkového favorita. Krtek bez hlasu nikomu nevadí. Naopak! Oblíbený Večerníček se tak mohl snadněji dostat do povědomí dětí v zahraničí. Režisér a výtvarník animovaných filmů Zdeněk Miler se netajil, jak se ke krtkovi dostal. Šel se projít do lesa, zakopl o krtinu pokrytou slámou a už mu začala pracovat fantazie. Mezi skutečnými zvířaty však není krtek zrovna hezkým, a tak se autor pustil do stvoření postavičky po svém.

Kalhotky? Jedině s kapsami!

Kluci a holčičky najednou nutně potřebovali kalhoty nebo tepláky s kapsami. S velikými kapsami! Původně měl ale vzniknout film o plátěné košilce. Film měl dětem přiblížit vznik plátna a výrobu oblečení. Košilka se nahradila zhotovením kalhot. Krtek putoval od ptáčka rákosníčka ke lnu, k čápovi, ježkovi, mravencům, žabce, pavoukovi a rakovi. Všechna zvířátka mu ochotně pomáhala a Krtek si mohl obléknout vysněné kalhotky. Pamatujete si, co všechno se mu vešlo do kapes? Pokud ne, připomeňte si obsah pomocí DVD.

Krteček a kalhotky musel mít pokračování. Pan Miler se s chutí pustil do příběhů Krtek a autíčko, Krtek a raketa, Krtek a telefon a dalších. Nemůžete se rozhodnout jaký díl bude pro vaše děti nejzajímavější? Zvolte rovnou sadu DVD Krteček a nikoho nezklamete.


Článek se týká produktů:Magazín

08.12.2017

Týden plný novinek a doručení do Vánoc

Vánoce se blíží a my neleníme. V uplynulém týdnu jsme naskladnili více jak 70 nových titulů a desítky starších naskladnili, takže máte z čeho vybírat.

Číst dále
23.11.2017

Výprodej a nejen v pátek!

Ano, je to skutečně tak. U nás je výprodej nejen v pátek, ale každý den v týdnu a po celý rok. Nyní navíc přidáváme ke každé objednávce malý dárek.

Číst dále
01.11.2017

Chcete ušetřit peníze i čas?

Vyberte si knihu či DVD z naší výhodné nabídky a za pár dní může být balíček u Vás doma.

Číst dále

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.