Krteček a kalhotky – příběh malého a odvážného hrdiny

Krteček a kalhotky – příběh malého a odvážného hrdiny

Co na vás může vykouknout z krtiny? Roztomilá postavička maličkého hrdiny, kterému se podařilo si získat celý svět. Především se jedná o ten dětský, ale ani dospěláci se dlouho nenechají přemlouvat, aby se podívali na příběhy animovaných pohádek Krtek. Jak dlouho se Krtek dostává do srdcí rodin? Úplně první pohádka se jmenovala Jak Krtek ke kalhotkám přišel a vznikla již v roce 1957.


Krtek se moc nenamluví… 

První pohádka Krteček a kalhotky byla zároveň i poslední namluvenou. V dalších dílech si musíte užívat Krtkova dobrodružství pouze s několika povzdechy, údivy a sem tam nějakým slůvkem pohádkového favorita. Krtek bez hlasu nikomu nevadí. Naopak! Oblíbený Večerníček se tak mohl snadněji dostat do povědomí dětí v zahraničí. Režisér a výtvarník animovaných filmů Zdeněk Miler se netajil, jak se ke krtkovi dostal. Šel se projít do lesa, zakopl o krtinu pokrytou slámou a už mu začala pracovat fantazie. Mezi skutečnými zvířaty však není krtek zrovna hezkým, a tak se autor pustil do stvoření postavičky po svém.

Kalhotky? Jedině s kapsami!

Kluci a holčičky najednou nutně potřebovali kalhoty nebo tepláky s kapsami. S velikými kapsami! Původně měl ale vzniknout film o plátěné košilce. Film měl dětem přiblížit vznik plátna a výrobu oblečení. Košilka se nahradila zhotovením kalhot. Krtek putoval od ptáčka rákosníčka ke lnu, k čápovi, ježkovi, mravencům, žabce, pavoukovi a rakovi. Všechna zvířátka mu ochotně pomáhala a Krtek si mohl obléknout vysněné kalhotky. Pamatujete si, co všechno se mu vešlo do kapes? Pokud ne, připomeňte si obsah pomocí DVD.

Krteček a kalhotky musel mít pokračování. Pan Miler se s chutí pustil do příběhů Krtek a autíčko, Krtek a raketa, Krtek a telefon a dalších. Nemůžete se rozhodnout jaký díl bude pro vaše děti nejzajímavější? Zvolte rovnou sadu DVD Krteček a nikoho nezklamete.


Článek se týká produktů:Magazín

10.07.2018

Dovolená

Dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu 16.7.2018 až 27.7.2018 budeme mít z důvodu dovolené zavřeno.

Číst dále
29.06.2018

Už jste připraveni na dovolenou?

A nezapomněli jste na nějakou dobrou knihu?

Věrného společníka jak na pláž pod slunečník, pod stan na louce či do hor. Ať už máte rádi romány, dobrodružství nebo napětí, u nás najdete pro každého něco.

Číst dále
05.05.2018

Novinky a hity na EasyBuy.cz

Víte co je u nás nového? Počet výdejních míst Zásilkovny se blíží magickému číslu 2000.

Číst dále

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.